+01 532 485 283

sale@orgifarm.com

Free shipping for all orders over $75.00

Language: Currency:
Blog thumbnail

Čo na zelené a žlté sople u detí?

Blog thumbnail

A je to tu zas! Pár dní bolo dieťa v škôlke alebo škole a nádcha sú späť. Ako s nimi bojovať jednoducho, efektívne a hlavne prírodne? Ukážeme vám pár tipov ako s so zelenými a žltými soplíkmi zatočiť. 😊

ČO NACHLADNUTIE JE A AKO SA PREJAVUJE?

Nachladnutie alebo inak povedané nádcha, je ochorenie vírusového pôvodu. Ide o zápal horných dýchacích ciest a sliznice nosa. Najčastejšie sa prejavuje v období jesene a zimných mesiacoch. Prenáša sa buď kontaktom alebo kvapôčkovou cestou a to v podobe kašľa alebo kýchania. Toto ochorenie môže deti potrápiť 7-10 dní. Nachladnutie ide ruka v ruke s ďalšími príznakmi ako sú škriabanie v hrdle či iná bolesť hrdla, kýchanie, bolesti hlavy, únava, nechuť do jedla a niekedy sa môže vyskytnúť mierne zvýšená teplota.

Keďže sa jedná o vírusové ochorenie, antibiotiká nie sú potrebné, ale je dôležité liečiť jednotlivé príznaky.

1. ODDYCH

Tak ako pri každom ochorení aj pri nachladnutí je nesmierne dôležitý odpočinok a zníženie akejkoľvek zvýšenej fyzickej aktivity, ktorá by náš organizmus mohla ešte viac oslabiť a vyčerpať. Dobrou správou je, že nemusíme ostať celý deň v posteli.

2. PITNÝ REŽIM

Veľmi dôležité je aj dodržiavanie pitného režimu. My odporúčame hlavne vodu alebo bylinkové čaje. Pri prechladnutí a bolesti hrdla sa nám osvedčil šalviový alebo zázvorový čaj s medom a citrónom, ktorý je skvelým zdrojom vitamínu C. Za deň by sme mali vypiť aspoň 1-2l tekutín, deti 1-1,5l v závislosti od veku dieťaťa.

TIP: ideálne je piť vlažné tekutiny. Horúce nápoje môžu podporiť šírenie infekcie.

3. INHALOVANIE

Veľmi účinnou zbraňou v boji s prechladnutím je aj inhalovanie. Inhalácia je vhodná nielen ako prevencia počas , ale aj ako súčasť liečby. Napomáha v rozpúšťaní a vykašliavaní hlienov. Ideálne je na inhalovanie používať minerálne vody ako napríklad Vincentka. Ak ju doma momentálne nemáte, jednoducho si pripravíte roztok z prevarenej vody z kohútika, v ktorej rozpustíte kuchynskú soľ v pomere 9 gramov soli na 1 liter vody. Vznikne tak fyziologický roztok, ktorý naše telo dobre znáša. Aby bolo inhalovanie účinné musíme dbať na správnu techniku dýchania. Pomalým a hlbokým nádychom cez nos vdychujeme hmlu, krátka pauza aby sa inhalačný roztok stačil usadiť v dýchacích cestách a vydýchneme a opäť krátka dychová pauza.

TIP: Inhalovať môžeme aj pomocou difuzéra do ktorého nakvapkáte pár kvapiek esenciálneho oleja alebo do dlaní nakvapkať esenciálny olej a vdychovať.

4. KONVIČKOVANIE

Pri nachladnutí dbáme aj na dôslednú nosovú hygienu a to v podobe smrkania. Menšie deti s tým môžu mať problém, lebo to nevedia a v tomto prípade je veľmi účinnou, aj keď na prvý pohľad drastická pomoc konvičkovanie. Ako správane postupovať? Do konvičky si pripravíme slaný roztok. Postavíme sa nad umývadlo a do jednej nosnej dierky pomaly lejeme polovicu roztoku, treba pamätať na to, aby sme dýchali ústami. Postup opakujeme aj s druhou nosnou dierkou. Nakoniec postupne raz jednu a potom druhu dierku opatrne vyfúkame. NIKDY NIE NARAZ OBE!

5. OLEJE VHODNÉ PRI NACHLADNUTÍ

Skvelými pomocníkmi z prírody vedia byť aj esenciálne oleje, ktoré majú široké možnosti použitia a mali by byť súčasťou každej dobrej rodinnej lekárničky. Tieto oleje môžete použiť nie len na inhalovanie ale aj na natieranie či už hrdla, hrudníka alebo nôh. Pri aplikácií na pokožku je potrebné esenciálne oleje riediť pomocou frakcionovaným kokosovým olejom.

doTERRA DIVOKÝ POMARANČ (WILD ORANGE) ESENCIÁLNY OLEJ – ničí baktérie, dezinfikuje, podporuje imunitu. Uvoľňuje napätie, dodáva radosť a harmonizuje.

Difúzovanie: 3-5 kvapiek pridajte do difúzera s vodou. Difuzujte počas dňa na zlepšenie nálady a podpory imunity.

doTERRA LEMON (CITRÓN) ESENCIÁLNY OLEJ – detoxikuje, čistí, osviežuje, rozjasňuje náladu. Zmierňuje zahlienenie. Je protivírusový. Znižuje teplotu a osviežuje.

Kvapnite 3-5 kvapiek do kokosového alebo jedlého oleja a vmasírujte na chodidlá ráno alebo počas dňa

Kvapnite 1-2 kvapky do dlaní inhalujte z dlaní na uvoľnenie stresu, napätia

Difúzovanie: 3-5 kvapiek pridajte do difúzera s vodou. Difuzujte počas dňa na povzbudenie, koncentráciu, dodanie energie a zlepšenie nálady

Pridajte 1-2 kvapky do vody a pite počas dňa, výborné na detoxikáciu organizmu (maximálne 5-6 kvapiek denne)

doTERRA EUCALYPTUS (EUKALYPTUS) ESENCIÁLNY OLEJ – zahrieva, pomáha zlepšovať dýchanie. Jeden z najúčinnejších olejov na dýchacie cesty, má protiinfekčné účinky.

Kvapnite 1-2 kvapky do dlaní inhalujte z dlaní na uvoľnenie dýchacích ciest.

doTERRA LAVENDER (LEVANDUĽA) ESENCIÁLNY OLEJ – všestranne upokojujúca, hojivá na pokožku, uvoľňuje kŕče. Pomáha pri záchvatovom kašli.

doTERRA SIBÍRSKA JEDĽA (SIBERIAN FIR) ESENCIÁLNY OLEJ – čistí pľúca od hlienov, antibakteriálna a protiinfekčná,
vhodná pri zápaloch priedušiek.

Kvapnite 3-4 kvapky Air oleja do dlane a dýchajte priamo z dlaní, vdýchnutím vône získate uvoľnenie dýchacích ciest

Kvapnite 5 kvapiek do kokosového alebo jedlého oleja a použite namiesto masážneho krému alebo oleja.

Kvapnite 5 kvapiek do kúpeľa na upokojenie.

Difúzovanie: 3-4 kvapky pridajte do difúzera s vodou. Difuzujte počas dňa, pred spaním aj počas spánku pre čisté dýchanie.

doTERRA DOUGLAS FIR (JEDĽA DOUGLASOVÁ) ESENCIÁLNY OLEJ– Douglaská jedľa je ihličnan, ktorý rastie ako pôvodný druh na území celej Severnej Ameriky. Táto vysoká vždyzelená jedľa má sladkú a osviežujúcu arómu s miernym citrónovým tónom! Často sa používa na prečistenie pokožky a podporu pozitívneho naladenia. Zdroje oleja z douglaskej jedle sa udržateľne zabezpečujú z mladých stromov na Novom Zélande, kde premnoženie tejto jedle ohrozuje ekosystém celej krajiny. Spoločnosť doTERRA ťažbou mladých douglaských jedlí a ich následným využitím na esenciálny olej pomáha bojovať proti negatívnemu vplyvu týchto stromov na životné prostredie krajiny, ktorú zaberajú.

doTERRA TEA TREE (MELALEUCA) ESENCIÁLNY OLEJ– silné prírodné antibiotikum, protiplesňový, hojivý. Môže sa použiť lokálne aj neriedený na dezinfekciu.

Naneste na postihnuté miesto 1 – 2 kvapky esenciálneho oleja čajovník pri občasných podráždeniach pokožky

Pridajte 1 – 2 kvapky do svojho čistiaceho gélu na tvár na zlepšenie očistných vlastností alebo olej naneste na pokožku po holení

Po sprche naneste na nechty rúk a nôh a zbavte ich nečistôt. Získajú tak zdravý vzhľad

Naneste si na tvár po holení zmes čajovníka a cédrového dreva ako povzbudzujúcu vodu po holení

Naneste 3-4 kvapky do vody na umývanie a handričku na čistenie plôch v domácnosti

Difúzovanie: 2-4 kvapky pridajte do difúzera s vodou čistí a dezinfikuje vzduch

doTERRA KADIDLO (FRANKINCENSE) ESENCIÁLNY OLEJ – pomáha pri vykašliavaní, uľavuje od bolesti, podporuje imunitu

Natrite si ruky esenciálnym olejom Kadidlo po dlhom dni strávenom prácou v záhrade, pocítite upokojujúci účinok.

Pridajte dve kvapky do hydratačného prípravku na redukciu výskytu nedostatkov a podporu omladenia pleti.

Vmasírujte 1 – 2 kvapky esenciálneho oleja Kadidlo do pokožky na podporenie pocitov uvoľnenia a na vyváženie nálady.

Difúzovanie: 2-5 kvapiek pridajte do difúzera s vodou počas nádchy, chrípky.

doTERRA ROSEMARY (ROZMARÍN) ESENCIÁLNY OLEJ – proti kŕčové účinky, pomáha proti únave, proti infekčné účinky, podporuje imunitný systém.

doTERRA OREGANO ESENCIÁLNY OLEJ – Prírodné antibiotikum
✓ Antibakteriálny, antivírusový, protiplesňový, antioxidačný účinok, likviduje parazity a plesne
✓ Podpora imunity
✓ Prvá pomoc pri:  chrípka, nádcha, prechladnutie
✓ Pri plesni na nohách
✓ Pri črevných parazitoch  a infekcie vnútorných orgánov

doTERRA MARJORAM (MAJORÁN) ESENCIÁLNY OLEJ

doTERRA THYME (TYMIÁN) ESENCIÁLNY OLEJ – V stredoveku sa tymián daroval rytierom a bojovníkom predtým, ako odišli do boja, pretože sa verilo, že dodá odvahu tomu, kto ho nosí. Starovekí Gréci používali tymián v kúpeľoch a pálili ho ako vonnú látku v chrámoch, Egypťania ho používali v tradičných obradoch. V súčasnosti je tymián známy ako populárna bylinka do varenia a nachádza sa v domácnostiach po celom svete. Skúste pridať esenciálny olej z tymiánu ako sviežu bylinnú príchuť do mäsových marinád a slaných hlavných chodov!

doTERRA ON GUARD™ ESENCIÁLNY OLEJ – i

doTERRA CLOVE (KLINČEK) ESENCIÁLNY OLEJ – ideálny na riedenie olejov pri používaní na pokožk

doTERRA BALANCE™ ESENCIÁLNY OLEJ – Nazývame ho olej ukľudnenia, ktorý vďaka sviežej a drevitej aróme je skvelou prvou voľbou, keď potrebujete v živote trošku harmónie. Obsahuje smrek, gáfrovník, kadidlo, vratič a modrý harmanček, ktoré sa dokonale spájajú s frakcionovaným kokosovým olejom a ponúkajú lákavú vôňu.  Zmes Balance podporuje pocit pokoja, uvoľnenia a pohody.

doTERRA AIR™ ESENCIÁLNY OLEJ – Zmes esenciálnych olejov Air, ktoré sú skombinované tak, aby uvoľnili dýchanie. Nadýchnite sa účinkov zmesi doTERRA Air! Táto mätová povzbudzujúca zmes má pri inhalácii upokojujúci a utišujúci účinok. Zmes Air je obohatená o kombináciu olejov určenú na to, aby pomohla schladiť a osviežiť telo a dodať vám pritom pocit čistých dýchacích ciest a voľného dýchania. Obsahuje: vavrín, mätu, eukalyptus, čajovník, citrón, revansaru a kardamón.

Kvapnite 3-4 kvapky Air oleja do dlane a dýchajte priamo z dlaní, vdýchnutím vône získate uvoľnenie dýchacích ciest

Kvapnite 2-3 kvapky do kokosového alebo jedlého oleja a vmasírujte na hruď a chrbát. 

doTERRA SUPER MINT™ ESENCIÁLNY OLEJ – zložená z najjemnejších mätových olejov doTERRA tvoriacich fantasticky prepojenú zmes, ktorá je výrazná, čistá a neodolateľná. Jej mätová, bylinná a sladká aróma je spojením esenciálnych olejov triedy CPTG™, Mäta pieporná, Mäta japonská, Mäta citrónová a Mäta klasnatá, ktoré vytvárajú intenzívne osviežujúcu zmes. Po pridaní do sladkých alebo slaných receptov im dodá mätovú vzpruhu na povzbudenie chuti a zmyslov. Vďaka mentolu, známemu tým, že vyvoláva chladivý pocit, je zmes ideálna do pohára vody na pomoc s osviežením dychu a poskytuje drobnú úľavu po výdatných jedlách.

doTERRA PEPPERMINT (MÄTA) ESENCIÁLNY OLEJ – pôsobí na fyzický i mentálny systém tela, dokáže oživiť zmysly. Mäta pieporná pridá osviežujúcu mätovú chuť dezertom, nápojom, smoothies a dokonca i slaným jedlám. Mäta pieporná sa tiež často používa na starostlivosť o ústnu dutinu v zubných pastách a žuvačkách. Pepermint olej je antibakterialny, antiseptický, protiplesňový.

Použitie

Pri detských prdíkoch (uvoľňuje črevné plyny), bolení bruška, zlom trávení alebo hnačke vašich detičiek. Kvapnite 3-4 kvapky peppermint oleja do dlane a naneste okolo pupčeka.

Na podporu trávenia pridajte 1 kvapku pepermint oleja do čaju.

Na zníženie teploty/horúčky naneste niekoľko kvapiek peppermint oleja na spodok chodidiel. 

Na zníženie zápalu, naneste niekoľko kvapiek peppermint oleja na postihnuté miesto.

Pri modrinách, uštipnutiach hmyzom aplikujte niekoľko kvapiek peppermint oleja na postihnuté miesto.

Pri bolestiach hlávky naneste peppermint olej na čielko, spánky, zátylok a dutiny (dávajte pozor na oči).

Na upchatý noštek a pri nádche kvapnite 2 kvapky na jazyk, alebo kvapnite kvapku do dlane a inhalujte z dlane.

Na osvieženie dychu kvapnite 1 kvapku na jazyk.

Na kloktanie a výplachy ústnej dutiny a hrdla a pri bolestiach zubov použite mätovú vodu

Difúzovanie: 2-3 kvapky pridajte do difúzera s vodou.

doTERRA Peppermint - mätový esenciálny olej

doTERRA ZENGEST™ ESENCIÁLNY OLEJ – zmes je preslávená svojou schopnosťou podporovať celkové zdravé trávenie. Táto jedinečná zmes esenciálnych olejov zázvor, fenikel a semienko koriandra prospieva pri kinetóze a žalúdočných nevoľnostiach. ZenGest je bezpečné a efektívne riešenie na utíšenie príležitostných žalúdočných ťažkostí. Jednoducho nesmie chýbať na cestách aj v domácnosti! Zloženie: zázvor, mäta, palina, fenikel, koriander, aníz, rasca.

Použitie

Kvapnite 3-4 kvapky do kokosového alebo jedlého oleja a vmasírujte do oblasti žalúdka a na zápästie pri nevoľnosti, veľmi zlom trávení, zvracaní, kŕčoch a hnačke.

Difúzovanie: 3-4 kvapky pridajte do difúzera s vodou. Difuzujte počas dňa a nechajte sa unášať krásnou sladko korenistou vôňou

doTERRA GINGER (ZÁZVOR) ESENCIÁLNY OLEJ – pochádza z Madagaskaru a získava sa z čerstvého podzemku zázvoru – podzemnej stonky rastliny, z ktorej vychádza koreňový systém. Zázvor, špecialita mnohých jedál ázijskej kuchyne, má pri použití ako kuchynská korenina pikantnú a voňavú príchuť. V Západných tradíciách sa zázvor najčastejšie používa v sladkostiach, napríklad v zázvorníku či zázvorových sušienkach. Zázvor je tiež dobre známy svojou schopnosťou zmierniť občasné žalúdočné nevoľnosti.

doTERRA FRAKCIONOVANÝ KOKOSOVÝ (COCONUT) OLEJ – ideálny na riedenie olejov pri používaní na pokožku

TIP: Mojou tajnou zbraňou je mini lekárnička od doTerra (malá kľúčenka), v ktorej môžete mať všetky obľúbené oleje vždy po ruke či už na horách alebo letnej dovolenke. 😊

Pečiatka na oblečenie od MAMACHICK je ten najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako označiť oblečenie vašich ratolestí do škôlky, školy, či do tábora.

©2021 Mamachick. Všetky práva vyhradené.

Váš košík

Žiadne produkty v košíku.

Free shipping on all orders over $75
Hit Enter to search or Esc key to close

Viac vychytávok sleduj tu:

Viac vychytávok sleduj tu: