+01 532 485 283

sale@orgifarm.com

Free shipping for all orders over $75.00

Language: Currency:
Blog thumbnail

Čo na zelené a žlté sople u detí?

Blog thumbnail

A je to tu zas! Pár dní bolo dieťa v škôlke alebo škole a nádcha sú späť. Ako s nimi bojovať jednoducho, efektívne a hlavne prírodne? Ukážeme vám pár tipov ako s so zelenými a žltými soplíkmi zatočiť. 😊

ČO NACHLADNUTIE JE A AKO SA PREJAVUJE?

Nachladnutie alebo inak povedané nádcha, je ochorenie vírusového pôvodu. Ide o zápal horných dýchacích ciest a sliznice nosa. Najčastejšie sa prejavuje v období jesene a zimných mesiacoch. Prenáša sa buď kontaktom alebo kvapôčkovou cestou a to v podobe kašľa alebo kýchania. Toto ochorenie môže deti potrápiť 7-10 dní. Nachladnutie ide ruka v ruke s ďalšími príznakmi ako sú škriabanie v hrdle či iná bolesť hrdla, kýchanie, bolesti hlavy, únava, nechuť do jedla a niekedy sa môže vyskytnúť mierne zvýšená teplota.

Keďže sa jedná o vírusové ochorenie, antibiotiká nie sú potrebné, ale je dôležité liečiť jednotlivé príznaky.

1. ODDYCH

Tak ako pri každom ochorení aj pri nachladnutí je nesmierne dôležitý odpočinok a zníženie akejkoľvek zvýšenej fyzickej aktivity, ktorá by náš organizmus mohla ešte viac oslabiť a vyčerpať. Dobrou správou je, že nemusíme ostať celý deň v posteli.

2. PITNÝ REŽIM

Veľmi dôležité je aj dodržiavanie pitného režimu. My odporúčame hlavne vodu alebo bylinkové čaje. Pri prechladnutí a bolesti hrdla sa nám osvedčil šalviový alebo zázvorový čaj s medom a citrónom, ktorý je skvelým zdrojom vitamínu C. Za deň by sme mali vypiť aspoň 1-2l tekutín, deti 1-1,5l v závislosti od veku dieťaťa.

TIP: ideálne je piť vlažné tekutiny. Horúce nápoje môžu podporiť šírenie infekcie.

3. INHALOVANIE

Veľmi účinnou zbraňou v boji s prechladnutím je aj inhalovanie. Inhalácia je vhodná nielen ako prevencia počas , ale aj ako súčasť liečby. Napomáha v rozpúšťaní a vykašliavaní hlienov. Ideálne je na inhalovanie používať minerálne vody ako napríklad Vincentka. Ak ju doma momentálne nemáte, jednoducho si pripravíte roztok z prevarenej vody z kohútika, v ktorej rozpustíte kuchynskú soľ v pomere 9 gramov soli na 1 liter vody. Vznikne tak fyziologický roztok, ktorý naše telo dobre znáša. Aby bolo inhalovanie účinné musíme dbať na správnu techniku dýchania. Pomalým a hlbokým nádychom cez nos vdychujeme hmlu, krátka pauza aby sa inhalačný roztok stačil usadiť v dýchacích cestách a vydýchneme a opäť krátka dychová pauza.

TIP: Inhalovať môžeme aj pomocou difuzéra do ktorého nakvapkáte pár kvapiek esenciálneho oleja alebo do dlaní nakvapkať esenciálny olej a vdychovať.

4. KONVIČKOVANIE

Pri nachladnutí dbáme aj na dôslednú nosovú hygienu a to v podobe smrkania. Menšie deti s tým môžu mať problém, lebo to nevedia a v tomto prípade je veľmi účinnou, aj keď na prvý pohľad drastická pomoc konvičkovanie. Ako správane postupovať? Do konvičky si pripravíme slaný roztok. Postavíme sa nad umývadlo a do jednej nosnej dierky pomaly lejeme polovicu roztoku, treba pamätať na to, aby sme dýchali ústami. Postup opakujeme aj s druhou nosnou dierkou. Nakoniec postupne raz jednu a potom druhu dierku opatrne vyfúkame. NIKDY NIE NARAZ OBE!

5. OLEJE VHODNÉ PRI NACHLADNUTÍ

Skvelými pomocníkmi z prírody vedia byť aj esenciálne oleje, ktoré majú široké možnosti použitia a mali by byť súčasťou každej dobrej rodinnej lekárničky. Tieto oleje môžete použiť nie len na inhalovanie ale aj na natieranie či už hrdla, hrudníka alebo nôh. Pri aplikácií na pokožku je potrebné esenciálne oleje riediť pomocou frakcionovaným kokosovým olejom.

doTERRA DIVOKÝ POMARANČ (WILD ORANGE) ESENCIÁLNY OLEJ – vynikajúci pre energetizáciu a revitalizáciu. Bežne sa používa ako účinný nástroj na povznášajúcu náladu, rovnako ako pre jeho nádhernú citrusovú arómu.

 • Výkonný čistiaci prostriedok
 • Chráni proti sezónnym vplyvom a ohrozeniam z okolitého prostredia
 • Obsahuje antioxidanty, ktoré prispievajú k celkovému zdraviu
 • Povznáša telo a myseľ
 • podporuje zdravý imunitný systém
 • ničí baktérie a dezinfikuje
 • podporuje imunitu
 • uvoľňuje napätie, dodáva radosť a harmonizuje.

Použitie

Difúzovanie: 3-5 kvapiek pridajte do difúzera s vodou. Difuzujte počas dňa na zlepšenie nálady a podpory imunity.

doTERRA LEMON (CITRÓN) ESENCIÁLNY OLEJ – tento olej nazývaný aj ako tekuté šťastie.  Táto esencia je jedinečná v tom, že sa nevyrába destiláciou vodnou parou, ale lisovaním za studena, aby sa zachovali všetky delikátne zložky.

Najpredávanejší citrónový esenciálny olej doTERRA Lemon, má viacero výhod a využitia. Tento esenciálny olej je silný čistiaci prostriedok, ktorý čistí vzduch a povrchy a môže byť použitý ako netoxický čistiaci prostriedok v domácnosti. Keď sa pridáva do vody, poskytuje počas celého dňa osviežujúci a zdravý pocit. Citrónový olej je často pridávaný do jedla na zvýšenie chuti dezertov a hlavných jedál. Ak sa užíva vnútorne, poskytuje čistiace a zažívacie účinky a podporuje zdravé funkcie dýchania. Keď je citrónový olej rozptýlený, je veľmi povznášajúci a energizujúci a ukázalo sa, že pomáha zlepšovať náladu.

 • detoxikuje
 • čistí, osviežuje, rozjasňuje náladu
 • zmierňuje zahlienenie
 • protivírusový
 • znižuje teplotu a osviežuje.

Použitie

Kvapnite 3-5 kvapiek do kokosového alebo jedlého oleja a vmasírujte na chodidlá ráno alebo počas dňa

Kvapnite 1-2 kvapky do dlaní inhalujte z dlaní na uvoľnenie stresu, napätia

Difúzovanie: 3-5 kvapiek pridajte do difúzera s vodou. Difuzujte počas dňa na povzbudenie, koncentráciu, dodanie energie a zlepšenie nálady

Pridajte 1-2 kvapky do vody a pite počas dňa, výborné na detoxikáciu organizmu (maximálne 5-6 kvapiek denne)

doTERRA EUCALYPTUS (EUKALYPTUS) ESENCIÁLNY OLEJ – kľúčovou zložkou liekov na kašeľ a hrdlo a tiež sa používa v mastiach na hruď vďaka mnohým dôležitým zložkám, ktoré sa v ňom nachádzajú. Bežne sa používa vďaka jeho upokojujúcim a uvoľňujúcim schopnostiam a tiež pri pomoci s dýchaním. Na aromatické a lokálne použitie. 

 • Pomáha s čistým dýchaním
 • Priaznivo vplýva na celkové zdravie dýchacej sústavy
 • Zmierňuje tesné a napäté svalstvo
 • Má očisťujúce schopnosti

Použitie

je možné aplikovať v čistej podobe (neriedený) alebo možno tiež riediť v pomere 1: 1 (1 kvapku esenciálneho oleja na najmenej 1 kvapku nosného oleja) pri lokálnej aplikácii pre deti a pre jedincov s citlivou pokožkou. Aplikujte na reflexné body alebo priamo na príslušnú oblasť.

rozprašujte, alebo priamo vdychujte arómu.

Kvapnite 1-2 kvapky do dlaní inhalujte z dlaní na uvoľnenie dýchacích ciest.

doTERRA LAVENDER (LEVANDUĽA) ESENCIÁLNY OLEJ – na upokojenie popálenín a regeneráciu buniek. Nekľudnému spáčovi pomáha vyvolať pokojný spánok a zmierňuje bolesť pri ranách a odreninách.

Pridajte niekoľko kvapiek levandule na vankúše, posteľnú bielizeň alebo spodok chodidla, aby ste sa uvoľnili a pripravili sa na pokojný nočný spánok. Vďaka všestranným vlastnostiam sa levanduľa považuje za nevyhnutný olej, ktorý treba mať vždy po ruke.

Levanduľa je adaptogén (ako mäta pieporná). To znamená, že sa môže prispôsobiť potrebám tela a vo svojom veľmi zložitom zložení uvoľňuje len tie zložky, ktoré človek potrebuje. Potom môže niekoho upokojiť, iného zas posilniť a dodať energiu. Takisto pomáha ostatným olejom dobre spolupracovať.. Spája a prepojuje všetky komponenty tak, aby prinášali maximálny úžitok všetkým telesným systémom. Môže modulovať náladu, uľavuje pri úzkostiach. Pomáha pri hojení rán a poškodení tkanív, najmä pri popáleninách. 

Použitie

upokojiť umrnčané dieťatko, levanduľový olej sa osvedčil kvôli svojej upokojujúcej vôni

zvlhčovač pleti, pretože levanduľový olej má schopnosť povzbudzovať cirkuláciu, prirodzene zvyšuje hladinu kyslíka a živín, ktoré sa dostanú do vašej pleti, a tým robia pleť vláčnejšou

pre občerstvujúci spánok, keď sa vám nedarí vypnúť, kvapnite si na vankúš kvapku levandule, jej upokojujúca vôňa vás nádherne uvoľní

pre uvoľnenie zapchatých dutín, natrite levanduľu na dutiny, vyhnite sa pritom očiam – Levanduľa má schopnosť regulovať opuchy a prečistiť cesty

urobte si krásny levanduľový horúci kúpeľ, do 2 lyžíc sódy bikarbóny namiešajte 4-5 kvapiek levandule, zmiešajte s vodou a užívajte si

prírodný repelent, na udržanie hmyzu v bezpečnej vzdialenosti si dajte 1-2 kvapky na zátylok a za uši

osviežte interiér svojho auta, kvapnite 6-7 kvapiek do 100 ml vody v sprejovacej fľaštičke a jemne postriekajte sedadlá, koberec a čalúnenie vo svojom aute

upokojte svojho psa, kvapnite si kvapku levandule na ruku a jemne svojho zvieracieho miláčika pohlaďte

Levandulová masť: Do 50 ml kokosového oleja, alebo bambuckého masla namiešajte 10 kvapiek levandulového oleja. (môžete predtým rozpustiť na radiátore, alebo v ponorením nádobky s tuhým olejom do teplej vody). Výborné na suchú pokožku, aj počas zimných mesiacov.

Vyrobte si aromaterapeutickú plastelínu, použite obľúbený recept na doma robenú plastelínu a pridajte do nej niekoľko kvapiek levandule. Pozorujte svoje deti, aké sú pokojné, keď sa s ňou hrajú!

doTERRA SIBÍRSKA JEDĽA (SIBERIAN FIR) ESENCIÁLNY OLEJ –

má osviežujúcu, drevenú vôňu, ktorá je známa svojimi upokojujúcimi a relaxačnými vlastnosťami a mnohým často pripomína vianočné obdobie. Sibírska jedľa má jedinečné chemické zloženie, a to prevažne bornyl acetát, ktorý poskytuje väčšinu zmierňujúcich výhod tohto esenciálneho oleja. Na jeho výrobu sa zbierajú zo stromu vetvičky a ihličie a obe zložky sa potom destilujú parou.

Sibírska jedľa môže pôsobiť na pokožku veľmi utišujúco, čo ju robí skvelým kandidátom, aby ste tento esenciálny olej použili pri masáži (pár kvapiek zriedených so základným olejom). Keď ho difúzujete, sibírska jedľa môže pomôcť podporiť pocit ľahkého dýchania, zatiaľ čo upokojuje emócie a poskytuje uzemňujúci účinok.

 • čistí pľúca od hlienov
 • antibakteriálna a protiinfekčná
 • vhodná pri zápaloch priedušiek.

Použitie

Aplikujte na pokožku, aby ste pomohli upokojiť drobné podráždenie pokožky. Aby ste minimalizovali citlivosť pokožky, zrieďte sibírsku jedľu s nosným olejom (napr. kokosovým).

Pridajte kvapku do čaju na jemné prečistenie. Napomáha naštartovať trávenie, metabolizmus a správnu funkciu obličiek.

Používa sa na podporu rovnováhy – aplikujte na spánky, zápästie a zadnú časť krku, ženy ešte aj na vaječníky.

Skombinujte sibírsku jedľu s nejakým citrusovým olejom na čistenie povrchov v domácnosti.

Rozotrite si sibírsku jedľu na spánky ak pociťujete ľútosť nad minulosťou.

Esenciálny olej sibírska jedľa je pre tých, ktorí zápasia s akýmkoľvek veľkým prechodom – strata milujúcej osoby, veľké sťahovanie, či nová práca.

Použite tento olej na podporu pocitu odpustenia, múdrosti, optimizmu a pohodlia.

Kvapnite 3-4 kvapky Air oleja do dlane a dýchajte priamo z dlaní, vdýchnutím vône získate uvoľnenie dýchacích ciest

Kvapnite 5 kvapiek do kokosového alebo jedlého oleja a použite namiesto masážneho krému alebo oleja.

Kvapnite 5 kvapiek do kúpeľa na upokojenie.

Difúzovanie: 3-4 kvapky pridajte do difúzera s vodou. Difuzujte počas dňa, pred spaním aj počas spánku pre čisté dýchanie.

doTERRA DOUGLAS FIR (JEDĽA DOUGLASOVÁ) ESENCIÁLNY OLEJ– Douglaská jedľa je ihličnan, ktorý rastie ako pôvodný druh na území celej Severnej Ameriky. Táto vysoká vždyzelená jedľa má sladkú a osviežujúcu arómu s miernym citrónovým tónom! Často sa používa na prečistenie pokožky a podporu pozitívneho naladenia. Zdroje oleja z douglaskej jedle sa udržateľne zabezpečujú z mladých stromov na Novom Zélande, kde premnoženie tejto jedle ohrozuje ekosystém celej krajiny. Spoločnosť doTERRA ťažbou mladých douglaských jedlí a ich následným využitím na esenciálny olej pomáha bojovať proti negatívnemu vplyvu týchto stromov na životné prostredie krajiny, ktorú zaberajú.

doTERRA TEA TREE (MELALEUCA) ESENCIÁLNY OLEJ – známejšia pod názvom Tea Tree, alebo čajovník, má viac než 92 rôznych prírodných zložiek a nespočetné množstvo rôznych spôsobov použitia. Listy čajovníka používali austrálski domorodci už celé storočia. Rozdrvili listy a vdychovali olej, aby podporili čisté dýchanie. Tiež prikladali lístky priamo na kožu, aby sa ochladili. Čajovník sa ale najviac preslávil svojimi čistiacimi vlastnosťami. Môže sa používať na čistenie pokožky a nechtov a na podporu krásnej pleti. Dá sa použiť aj na čistenie všetkých povrchov v domácnosti, a ochraňuje proti vplyvom prostredia. Používa sa aj na príležitostné podráždenia pokožky, aby sa koža upokojila a difúzovanie tohto oleja, čistí a osviežuje vzduch. Podľa knihy Daniela McDonalda o Emóciách a Esenciálnych olejoch, je to „olej energetických hraníc. Ktorý prečisťuje negatívnu energetickú záťaž. Čajovník pomáha pretrhávať negatívne väzby, aby sa mohli vytvoriť nové, zdravé spojenia, také, ktoré rešpektujú osobný priestor a hranice človeka, ktorý tento olej používa.”

 • silné prírodné antibiotikum
 • protiplesňový, hojivý
 • Môže sa použiť lokálne aj neriedený na dezinfekciu.

Použitie

Naneste na postihnuté miesto 1 – 2 kvapky esenciálneho oleja čajovník pri občasných podráždeniach pokožky

Pridajte 1 – 2 kvapky do svojho čistiaceho gélu na tvár na zlepšenie očistných vlastností alebo olej naneste na pokožku po holení

Po sprche naneste na nechty rúk a nôh a zbavte ich nečistôt. Získajú tak zdravý vzhľad

Naneste si na tvár po holení zmes čajovníka a cédrového dreva ako povzbudzujúcu vodu po holení

Naneste 3-4 kvapky do vody na umývanie a handričku na čistenie plôch v domácnosti

Difúzovanie: 2-4 kvapky pridajte do difúzera s vodou čistí a dezinfikuje vzduch

doTERRA KADIDLO (FRANKINCENSE) ESENCIÁLNY OLEJ – v dávnych dobách sa kadidlo cenilo viac než zlato, alebo sa verilo, že dokáže vyliečiť takmer všetky nemoci. Dodnes sa na Strednom Východe považuje za posvätný olej používaný pri obetných obradoch. Pomáha sústrediť energiu, obmedziť rozptýlenie a zlepšiť koncentráciu. Mierni hyperaktivitu, netrpezlivosť, podráždenosť a nekľud. Má hlboképsychologické a duchovné benefity, už dávno uznávané v náboženských a duchovných tradíciách po celom svete. Jeho centrujúci účinok umožňuje jasnejšie sústredenie a je ideálnou pomôckou na meditáciu, rozjímanie a modlitbu, zanechanie mentálnej nesústredenosti a upokojenie mysle. Zabezpečuje stav mysle sústredenej na jednu vec, dovoľuje duchu aby mal rozlet. Je nápomocný v tom, aby pomohol nechať minulosť v minulosti a vytvoril prostredie, v ktorom sídli optimizmus a očakávanie slobody sústrediť sa na súčasné úspechy, ktoré umožňujú mier a sebaprijatie

 • pomáha pri vykašliavaní
 • uľavuje od bolesti
 • podporuje imunitu

Použitie

Natrite si ruky esenciálnym olejom Kadidlo po dlhom dni strávenom prácou v záhrade, pocítite upokojujúci účinok.

Pridajte dve kvapky do hydratačného prípravku na redukciu výskytu nedostatkov a podporu omladenia pleti.

Vmasírujte 1 – 2 kvapky esenciálneho oleja Kadidlo do pokožky na podporenie pocitov uvoľnenia a na vyváženie nálady.

Difúzovanie: 2-5 kvapiek pridajte do difúzera s vodou počas nádchy, chrípky.

doTERRA ROSEMARY (ROZMARÍN) ESENCIÁLNY OLEJ – jedným z najviac cenených a posilňujúcich esencií. Je skvelým svalovým tonikom a používa sa pri stuhnutí svalov, svalových kŕčoch a bolestiach. Je jedným z najlepších protireumatických olejov, pomáha pri bolestiach kĺbov. Rozmarín je tradične považovaná za rozveseľujúcu bylinu, pod vplyvom Slnka – symbolom vitality a individuality. Ako rastlina schopná obnoviť nadšenie a podporiť sebadôveru je starým liekom na apatiu a depresie. Je vhodná pre oslabené jedince s nízkou sebadôverou, ktorým chýba silné a zdravé ego.

 • proti kŕčové účinky
 • pomáha proti únave
 • proti infekčné účinky
 • podporuje imunitný systém

doTERRA OREGANO ESENCIÁLNY OLEJ – jedným z najsilnejších a najvýkonnejších éterických olejov a používa sa po stáročia v tradičných postupoch. Primárnou chemickou zložkou oregana je karvacrol, fenol, ktorý má pri požití antioxidačné vlastnosti. Vzhľadom na vysoký obsah fenolu je potrebné dávať pozor pri inhalácii alebo difúzovaní oregana – je potrebná iba jedna až dve kvapky. Oregano by sa malo pri aplikácii na pokožku zriediť nosným olejom. Jedna kvapka užívaná interne každý deň môže pomôcť udržať zdravú imunitnú funkciu. Oregano môže byť užívaný častejšie, ak je to potrebné, aby sa ďalej podporila imunitná sústava. Okrem toho, že Oregano je obľúbeným korením na varenie, podporuje aj zdravé trávenie a funkciu dýchania, keď sa užíva vnútorne. Oroganová aróma pôsobí ako zosilňovač a ekvalizér v zmesiach esenciálnych olejov.

Otec medicíny, Hippocrates, užíval oregano ako prostriedok na čistenie tela i ako účinnú pomoc pri tráviacich a dýchacích ťažkostiach.

Použitie

Kvapnite jednu kvapku do veggie gélových kapsúl, alebo uzáver alebo 120 ml tekutiny na udržanie zdravých imunitných funkcií. 

Použite jednu kvapku na miesto sušeného oregana do pizzovej omáčky alebo do pečenia.

Vložte 10 kvapiek do fľaše s rozprašovačom s objemom 1/2 vody na čistenie povrchov.

doTERRA MARJORAM (MAJORÁN) ESENCIÁLNY OLEJ – tiež známy pod spojeniami  „sladká  zima“  či „radosť z hôr“.  Používa sa v kuchyni, ale má tiež terapeutické účinky. Marjoram bol známy Grékom a Rimanom ako symbol šťastia. Majorán sa používa v kuchárskych pokrmoch, ktoré dodávajú jedinečnú arómu polievkam, džúsom, dresinkom a omáčkam. V moderných aplikáciách je Marjoram ocenený svojimi uklidňujúcimi vlastnosťami a jeho pozitívnym účinkom na nervový systém, keď sa používa interne. Podporuje aj zdravý kardiovaskulárny a imunitný systém pri požití.

 • Ľudia si ho vážia pre jeho upokojujúce vlastnosti a pozitívny vplyv na nervový systém
 • Prináša úľavu unaveným a namáhaným svalom
 • Podporuje zdravý respiračný systém
 • Pomáha kardiovaskulárnemu systému 

Použitie

Aplikujte na zadnú časť krku, aby ste znížili pocity stresu. 

Nahraďte majoránkový esenciálny miesto sušeného marjoram.

Aplikujte na svaly pred a po cvičení.

doTERRA THYME (TYMIÁN) ESENCIÁLNY OLEJ – V stredoveku sa tymián daroval rytierom a bojovníkom predtým, ako odišli do boja, pretože sa verilo, že dodá odvahu tomu, kto ho nosí. Starovekí Gréci používali tymián v kúpeľoch a pálili ho ako vonnú látku v chrámoch, Egypťania ho používali v tradičných obradoch. V súčasnosti je tymián známy ako populárna bylinka do varenia a nachádza sa v domácnostiach po celom svete. Skúste pridať esenciálny olej z tymiánu ako sviežu bylinnú príchuť do mäsových marinád a slaných hlavných chodov!

 • Poskytuje silné antioxidanty
 • Podporuje zdravý imunitný systém
 • Prirodzene odpudzuje hmyz

Použitie

Pridajte 2 kvapky do gélových kapsúl Doterra a počas zimného obdobia podporte zdravý imunitný systém.

Používajte pri záhradníctve na prirodzené odpudzovanie hmyzu.

Použite 1-2 kvapky v mäsových a entrée pokrmoch na pridanie čerstvej bylinnej chuti.

Zrieďte s frakcionovaným kokosovým olejom a potom aplikujte na cielené oblasti pokožky, aby ste vyčistili a podporili zdravo vyzerajúcu pokožku.

doTERRA ON GUARD™ ESENCIÁLNY OLEJ – vyvinutou na podporu zdravej imunitnej funkcie. Olej z divokého pomaranča skombinovaný s klinčekom, škoricou eukalyptom a rozmarínom, ponúkajú voňavú, prírodnú a efektívnu alternatívu k syntetickým prípravkom na podporu imunity. On Guard, so svojou unikátnou vôňou, je jednou z najuniverzálnejších zmesí olejov od doTERRA. Je tiež bezpečný na čistenie povrchov, ktoré prichádzajú do kontaktu s potravinami, ako netoxický spôsob čistenia, alebo na čistenie vzduchu rozptyľovaním do vzduchu. On Guard je vynikajúci na eliminovanie vírusov, kvôli svojim účinným zložkám. Na aromatické masážne alebo vnútorné použitie.

 • Podporuje zdravú imunitnú a respiračnú funkciu 
 • Chráni pred ohrozeniami životného prostredia 
 • Podporuje prirodzené antioxidantové obranyschopnosti tela 
 • Energizujúca a povznášajúca aróma

Použitie

Pridajte dve až tri kvapky do gélovej kapsule Doterra na podporu imunitného systému. 

Namočte nakrájané jablká vo vode s niekoľkými kvapkami pre zdravé, imunitu stimulujúce občerstvenie. 

Kombinujte niekoľko kvapiek doTERRA On Guard s frakcionovaným kokosovým olejom na prírodný čistiaci prípravok na ruky.

doTERRA CLOVE (KLINČEK) ESENCIÁLNY OLEJ

oveľa viac ako len bežným kuchynským korením. Obľubujú ho ľudia zaoberajúci sa zdravím a to pre jeho mnohé užitočné a zdravie ovplyvňujúce vlastnosti. Je tiež silným antioxidantom. Na aromatické, lokálne alebo vnútorné použitie

 • Silné antioxidačné účinky
 • Priaznivo vplýva na krvný obeh
 • Má priaznivé účinky na srdce a cievy
 • Pomáha utíšiť bolesť zubov a ďasien
 • Pozitívne vplýva na zdravie ústnej dutiny 
 • Podporuje zdravie imunitného systému

Klinček je jedným z najsilnejších antioxidantov. Pôsobí na kardiovaskulárny, tráviaci, imunitný a dýchací systém. Pomáha pri liečení, zlepšuje pamäť, podporuje odvahu a vytvára pocit ochrany.

Použitie

Pridanie jednej kvapky na zubnú pastu na čistenie zubov a ďasien.

Umiestnite jednu kvapku 50 ml vody ako kloktadlo pre upokojujúci účinok.

Vezmite gélové kapsule na podporu kardiovaskulárneho zdravia.

doTERRA BALANCE™ ESENCIÁLNY OLEJ – Nazývame ho olej ukľudnenia, ktorý vďaka sviežej a drevitej aróme je skvelou prvou voľbou, keď potrebujete v živote trošku harmónie. Obsahuje smrek, gáfrovník, kadidlo, vratič a modrý harmanček, ktoré sa dokonale spájajú s frakcionovaným kokosovým olejom a ponúkajú lákavú vôňu.  Zmes Balance podporuje pocit pokoja, uvoľnenia a pohody.

doTERRA AIR™ ESENCIÁLNY OLEJ – Zmes esenciálnych olejov Air, ktoré sú skombinované tak, aby uvoľnili dýchanie. Nadýchnite sa účinkov zmesi doTERRA Air! Táto mätová povzbudzujúca zmes má pri inhalácii upokojujúci a utišujúci účinok. Zmes Air je obohatená o kombináciu olejov určenú na to, aby pomohla schladiť a osviežiť telo a dodať vám pritom pocit čistých dýchacích ciest a voľného dýchania. Obsahuje: vavrín, mätu, eukalyptus, čajovník, citrón, revansaru a kardamón.

Použitie

Kvapnite 3-4 kvapky Air oleja do dlane a dýchajte priamo z dlaní, vdýchnutím vône získate uvoľnenie dýchacích ciest

Kvapnite 2-3 kvapky do kokosového alebo jedlého oleja a vmasírujte na hruď a chrbát. 

doTERRA SUPER MINT™ ESENCIÁLNY OLEJ – zložená z najjemnejších mätových olejov doTERRA tvoriacich fantasticky prepojenú zmes, ktorá je výrazná, čistá a neodolateľná. Jej mätová, bylinná a sladká aróma je spojením esenciálnych olejov triedy CPTG™, Mäta pieporná, Mäta japonská, Mäta citrónová a Mäta klasnatá, ktoré vytvárajú intenzívne osviežujúcu zmes. Po pridaní do sladkých alebo slaných receptov im dodá mätovú vzpruhu na povzbudenie chuti a zmyslov. Vďaka mentolu, známemu tým, že vyvoláva chladivý pocit, je zmes ideálna do pohára vody na pomoc s osviežením dychu a poskytuje drobnú úľavu po výdatných jedlách.

Použitie

Pridajte jednu kvapku do sladkých jedál, ako sú domáce sušienky alebo sušienky.

Skúste pridať 1 kvapku do čaju, horúcej čokolády alebo smoothies s ovocím.

Vytvorte si vlastné kocky ľadu pomocou SuperMint a limonády.

Pridajte kvapku SuperMint s klinčekom na zubnú kefku na mätovú, korenistú výplach úst.

Difúzujte – pridajte 3-4 kvapky do Vášho difuzéra

doTERRA PEPPERMINT (MÄTA) ESENCIÁLNY OLEJ – pôsobí na fyzický i mentálny systém tela, dokáže oživiť zmysly. Mäta pieporná pridá osviežujúcu mätovú chuť dezertom, nápojom, smoothies a dokonca i slaným jedlám. Mäta pieporná sa tiež často používa na starostlivosť o ústnu dutinu v zubných pastách a žuvačkách. Pepermint olej je antibakterialny, antiseptický, protiplesňový.

Použitie

Pri detských prdíkoch (uvoľňuje črevné plyny), bolení bruška, zlom trávení alebo hnačke vašich detičiek. Kvapnite 3-4 kvapky peppermint oleja do dlane a naneste okolo pupčeka.

Na podporu trávenia pridajte 1 kvapku pepermint oleja do čaju.

Na zníženie teploty/horúčky naneste niekoľko kvapiek peppermint oleja na spodok chodidiel. 

Na zníženie zápalu, naneste niekoľko kvapiek peppermint oleja na postihnuté miesto.

Pri modrinách, uštipnutiach hmyzom aplikujte niekoľko kvapiek peppermint oleja na postihnuté miesto.

Pri bolestiach hlávky naneste peppermint olej na čielko, spánky, zátylok a dutiny (dávajte pozor na oči).

Na upchatý noštek a pri nádche kvapnite 2 kvapky na jazyk, alebo kvapnite kvapku do dlane a inhalujte z dlane.

Na osvieženie dychu kvapnite 1 kvapku na jazyk.

Na kloktanie a výplachy ústnej dutiny a hrdla a pri bolestiach zubov použite mätovú vodu

Difúzovanie: 2-3 kvapky pridajte do difúzera s vodou.

doTERRA Peppermint - mätový esenciálny olej

doTERRA ZENGEST™ ESENCIÁLNY OLEJ – zmes je preslávená svojou schopnosťou podporovať celkové zdravé trávenie. Táto jedinečná zmes esenciálnych olejov zázvor, fenikel a semienko koriandra prospieva pri kinetóze a žalúdočných nevoľnostiach. ZenGest je bezpečné a efektívne riešenie na utíšenie príležitostných žalúdočných ťažkostí. Jednoducho nesmie chýbať na cestách aj v domácnosti! Zloženie: zázvor, mäta, palina, fenikel, koriander, aníz, rasca.

Použitie

Kvapnite 3-4 kvapky do kokosového alebo jedlého oleja a vmasírujte do oblasti žalúdka a na zápästie pri nevoľnosti, veľmi zlom trávení, zvracaní, kŕčoch a hnačke.

Difúzovanie: 3-4 kvapky pridajte do difúzera s vodou. Difuzujte počas dňa a nechajte sa unášať krásnou sladko korenistou vôňou

doTERRA GINGER (ZÁZVOR) ESENCIÁLNY OLEJ – pochádza z Madagaskaru a získava sa z čerstvého podzemku zázvoru – podzemnej stonky rastliny, z ktorej vychádza koreňový systém. Zázvor, špecialita mnohých jedál ázijskej kuchyne, má pri použití ako kuchynská korenina pikantnú a voňavú príchuť. V Západných tradíciách sa zázvor najčastejšie používa v sladkostiach, napríklad v zázvorníku či zázvorových sušienkach. Zázvor je tiež dobre známy svojou schopnosťou zmierniť občasné žalúdočné nevoľnosti.

 • Pomáha pri poruche trávenia a nutkaní na dávenie
 • Podporuje celkové zdravie tráviaceho systému 

Použitie

Počas dlhej jazdy autom difúzujte alebo umiestnite kvapku zázvoru do dlaní a vdychujte.

Aplikujte na spodnú časť brucha pre upokojujúcu masáž.

Používajte zázvorový esenciálny olej vo svojich obľúbených sladkých a slaných jedlách.

doTERRA MYRRH (MYRHA) ESENCIÁLNY OLEJ – v minulosti sa používala v mnohých oblastiach – od meditácie až po balzamovanie – a aj dnes sa ešte často odporúča.

 • Účinné čistiace vlastnosti, najmä pre ústa a hrdlo
 • Upokojuje kožu; napomáha k jemnej, mlado vyzerajúcej pokožke
 • Podporuje emocionálnu rovnováhu a pohodu

Použitie

Pridajte 1-2 kvapky na zubnú pastu, aby ste získali ďalšie čistiace výhody

Difúzujte, aby ste pomohli zlepšiť náladu.

Pridajte do Vašej pleťovej vody / hydratačného prostriedku, aby ste znížili vzhľad jemných línií a vrások.

Pridajte 1-2 kvapky do ¼ šálky vody s trochou agáve alebo medu, aby ste uľahčili žalúdok. 

doTERRA CARDAMOM (KARDAMÓN) ESENCIÁLNY OLEJ – blízky príbuzný so zázvorom a po stáročia sa používa ako korenina. Známy je tiež svojim pozitívnym účinkom na tráviacu a dýchaciu sústavu

 • Upokojuje žalúdočnú nevoľnosť
 • Podporuje čisté dýchanie a zdravie dýchacej sústavy ako takej
 • Aromatická korenina, vynikajúca na varenie i pečenie 
 • Zľahčuje trávenie a udržuje optimálnu rovnováhu zažívacieho traktu
 • Podporuje čisté dýchanie a zdravie dýchacích ciest 
 • Upokojuje žalúdočné ťažkosti a pozdvihne náladu

Pôvodom je z juhovýchodnej Ázie, používa sa ako prísada do tradičných indických sladkostí a čajov, vďaka svojej chladnej a tak trochu mätovej chuti a vôni ho Indovia považujú za liek na obezitu.

Kardamon tiež tonizuje, má antiseptický a močopudný účinok. Má upokojujúci účinok na nervovú sústavu.

Použitie

Používajte ako súčasť svojej každodennej rutiny na podporu zdravého tráviaceho traktu.

Použite do difuzéra alebo aplikujte na hrudník. Podporuje dýchanie a odstraňuje pocit nevoľnosti.

Pridajte do jedla na podporu chuti a tiež pre lepšie trávenie.

doTERRA PATCHOULI (PAČULI) ESENCIÁLNY OLEJ –

e pre pokožku prospešné v mnohých ohľadoch. Často sa používa na zmiernenie vrások, škvŕn a drobných nedokonalostí pleti a na podporu hladkej a žiarivej pleti. Vôňa pačuli má uzemňujúci a emócie vyrovnávajúci účinok.

Použitie

Po dlhom pracovnom dni si v kombinácii s mätou piepornou naneste na čelo, spánky alebo zadnú časť krku.

Použite jednu až dve kvapky na zmiernenie vrások, škvŕn alebo problematických oblastí pleti alebo ich pridajte do svojho obľúbeného hydratačného krému.

Kombinujte s vetiverom a naneste na chodidlá, aby ste sa upokojili.

doTERRA ARBORVITAE (TUJA) ESENCIÁLNY OLEJ – tiež nazývaná „stromom života“. Je majestátna vo svojej veľkosti a má bohaté terapeutické účinky. Esenciálny olej z tuje riasnatej má vysoký obsah tropolénov. Tieto chemické látky majú ochranné účinky pred environmentálnymi a sezónnymi vplyvmi, silné očisťujúce účinky a podporujú zdravú funkciu buniek. 

 • Podoruje zdravie imunitného systému
 • Chráni pred environmentálnymi a sezónnymi vplyvmi
 • Podporuje zdravú funkciu buniek
 • Je výkonným čistiacim a očisťujúcim prostriedkom
 • Je taktiež prírodným repelentom 

Thuja plicata pochádza zo západnej časti USA a bola využívana pôvodným obyvateľstvom pre svoje zdravotné účinky, ale taktiež k stavbe lodí, totemov, košov a používala sa i ako a odevný materiál.

Arbovitae chráni drevo pred rozkladom, to ho robí zaujímavým pre lesníctvo a ako prírodná ochrana drevených povrchov

Použitie

Pridajte niekoľko kvapiek do rozprašovacej fľaše s vodou a postriekajte povrchy alebo ruky na rýchle čistenie

Aplikujte na zápästie a členky počas turistiky.

Rozptýliť na čistenie vzduchu a odpudzovanie hmyzu vo vnútri domu.

Zmiešajte 4 kvapky esenciálneho oleja z Arborvitae a 2 kvapky citrónovej silice pre prírodnú konzervačnú látku a leštidlo.

Používajte počas meditácie pre pocit pokoja.

doTERRA FRAKCIONOVANÝ KOKOSOVÝ (COCONUT) OLEJ – ideálny na riedenie olejov pri používaní na pokožku

TIP: Mojou tajnou zbraňou je mini lekárnička od doTerra (malá kľúčenka), v ktorej môžete mať všetky obľúbené oleje vždy po ruke či už na horách alebo letnej dovolenke. 😊

Pečiatka na oblečenie od MAMACHICK je ten najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako označiť oblečenie vašich ratolestí do škôlky, školy, či do tábora.

©2021 Mamachick. Všetky práva vyhradené.

Váš košík

Žiadne produkty v košíku.

Free shipping on all orders over $75
Hit Enter to search or Esc key to close

Viac vychytávok sleduj tu:

Viac vychytávok sleduj tu: